This menu is also available on English

Паста 🍝

МОМЕНТАЛНО НЕДОСТАПНО
Паста Болоњезе

Паста, доматен сос, јунешко месо, кромид, лук, морков, зачини

320 ден

МОМЕНТАЛНО НЕДОСТАПНО
Паста Арабијата

Паста, доматен сос, лук, зачини, чили

200 ден

МОМЕНТАЛНО НЕДОСТАПНО
Паста Наполи

Паста, доматен сос, зачини

200 ден

МОМЕНТАЛНО НЕДОСТАПНО
Паста Сирење

Паста, сирење, зачини

250 ден

МОМЕНТАЛНО НЕДОСТАПНО
Паста Кватроформаџи

Паста, плаво сирење, крем сирење, тврдо сирење, чедар, бел сос, зачини

350 ден

МОМЕНТАЛНО НЕДОСТАПНО
Паста Алио Олио

Паста, лук, зачини

180 ден

МОМЕНТАЛНО НЕДОСТАПНО
Паста Пилешко со печурки во бел сос

Паста, бел сос, пилешко месо, печурки, зачини

320 ден

МОМЕНТАЛНО НЕДОСТАПНО
Паста Пилешко во кари

Паста, пилешко месо, жолт сос, зачини

320 ден

МОМЕНТАЛНО НЕДОСТАПНО
Паста Фунги

Паста, печурки, бел сос, зачини

220 ден

МОМЕНТАЛНО НЕДОСТАПНО
Паста Пилешко и зеленчук

Паста, пилешко месо, зеленчук, лук, зачини

300 ден

МОМЕНТАЛНО НЕДОСТАПНО
Паста Карбонара

Паста, сланина, бел сос, тврдо сирење, јајце, зачини

320 ден

МОМЕНТАЛНО НЕДОСТАПНО
Паста Веге

Паста, доматен сос, пиперки, зачини

220 ден

Рижото 🍚

МОМЕНТАЛНО НЕДОСТАПНО
Рижото Фунги

Рижото, печурки, зачини

220 ден

МОМЕНТАЛНО НЕДОСТАПНО
Рижото со зеленчук

Рижото, зеленчук, зачини

230 ден

МОМЕНТАЛНО НЕДОСТАПНО
Рижото со пилешко и зеленчук

Рижото, пилешко месо, зеленчук, зачини

300 ден

МОМЕНТАЛНО НЕДОСТАПНО
Рижото со пилешко и печурки во бел сос

Рижото, пилешко месо, печурки, бел сос, зачини

320 ден

МОМЕНТАЛНО НЕДОСТАПНО
Рижото со пилешко во кари

Рижото, пилешко месо, жолт сос, зачини

320 ден

МОМЕНТАЛНО НЕДОСТАПНО
Рижото Веге

Рижото, доматен сос, пиперки, зачини

220 ден

Поховано 🍗

МОМЕНТАЛНО НЕДОСТАПНО
Кранчи пилешки прсти

Пилешко месо, кранчи смеса, зачини

350 ден

МОМЕНТАЛНО НЕДОСТАПНО
Прстени од кромид

Кромид, смеса за панирање, зачини

200 ден

МОМЕНТАЛНО НЕДОСТАПНО
Пилешки крилца

Пилешки крилца, зачини

250 ден

МОМЕНТАЛНО НЕДОСТАПНО
Пирошка

Смеса за панирање, смеса за пирошка, пилешки гради, кашкавал, цезар сос, зачини

150 ден

МОМЕНТАЛНО НЕДОСТАПНО
Помфрит

60 ден

МОМЕНТАЛНО НЕДОСТАПНО
Веџис компир

200 ден

МОМЕНТАЛНО НЕДОСТАПНО
Чикен нагетс

Пилешко месо, смеса за панирање, зачини

350 ден

МОМЕНТАЛНО НЕДОСТАПНО
Фиш фингерс

Месо од риба, смеса за панирање, зачини

350 ден

МОМЕНТАЛНО НЕДОСТАПНО
Прстени од лигњи

Лигњи, смеса за панирање, зачини

350 ден

Бел Пиатто специјалитети 🍖

МОМЕНТАЛНО НЕДОСТАПНО
Бел Пиатто Биф

Јунешко месо, зеленчук, печурки, зачини, пире

550 ден

МОМЕНТАЛНО НЕДОСТАПНО
Бел Пиатто Порк

Свинско месо, зеленчук, печурки, зачини, пире

450 ден

МОМЕНТАЛНО НЕДОСТАПНО
Бел Пиатто Чикен

Пилешко месо, тиквици, морков, модар домат, брокула, печурки, пиперки

350 ден

Сендвичи 🥪

МОМЕНТАЛНО НЕДОСТАПНО
Сендвич омлет со сирење

Омлет со сирење, лепче, салата, цезар сос

160 ден

МОМЕНТАЛНО НЕДОСТАПНО
Сендвич омлет со шунка

Омлет со шунка, лепче, салата, цезар сос

160 ден

МОМЕНТАЛНО НЕДОСТАПНО
Ладен сендвич

Лепче, шунка, кашкавал, салата, цезар сос

130 ден

МОМЕНТАЛНО НЕДОСТАПНО
Мини ладен сендвич

Кашкавал, пилешки гради, цезар сос, салата

50 ден

Врапови 🌯

МОМЕНТАЛНО НЕДОСТАПНО
Цезар врап

Тортиља, пилешко месо, пченка, марула, ајсберг, домат, кашкавал, дресинг

250 ден

МОМЕНТАЛНО НЕДОСТАПНО
Туна врап

Тортиља, туна, марула, ајсберг, домат, пченка, маслинка, кромид, дресинг

250 ден

МОМЕНТАЛНО НЕДОСТАПНО
Веге врап

Тортиља, марула, пченка, маслинка, зелка, морков, кисела краставичка, домат, растителен кашкавал, дресинг

200 ден

Салати 🥗

МОМЕНТАЛНО НЕДОСТАПНО
Цезар салата

Пилешко месо, кубети, пармезан, краставица, домат, ротквица, маслинки, дресинг, марула

300 ден

МОМЕНТАЛНО НЕДОСТАПНО
Туна салата

Риба туна, марула, кисели краставички, домат, пченка, маслинки, кромид, кубети, дресинг

280 ден

МОМЕНТАЛНО НЕДОСТАПНО
Шопска салата

Домат, кромид, краставица, сирење

200 ден

МОМЕНТАЛНО НЕДОСТАПНО
Сезонска салата

150 ден

Чорби 🥣

МОМЕНТАЛНО НЕДОСТАПНО
Телешка чорба

Телешко месо, зеленчук, бујон, зачини

200 ден

МОМЕНТАЛНО НЕДОСТАПНО
Пилешка чорба

Пилешко месо, зеленчук, бујон, зачини

180 ден

Десерт 🥞

МОМЕНТАЛНО НЕДОСТАПНО
Палачинка со крем и банана

150 ден

МОМЕНТАЛНО НЕДОСТАПНО
Палачинка со мармалад

150 ден

МОМЕНТАЛНО НЕДОСТАПНО
Овошна салата

200 ден

МОМЕНТАЛНО НЕДОСТАПНО
Парче торта

150 ден

Сос додатоци 🥣

МОМЕНТАЛНО НЕДОСТАПНО
Цезар сос

40 ден

МОМЕНТАЛНО НЕДОСТАПНО
Слатко лут сос

40 ден

МОМЕНТАЛНО НЕДОСТАПНО
Ханимастер сос

40 ден

Lokal je trenutno nedostupan