This menu is also available on English

Светско првенство ⚽️

МОМЕНТАЛНО НЕДОСТАПНО
Chicken бејгл + Coca Cola 0.33

Бавно печен пилешки стек, мајонез, сенф, ајсберг, целер, магдонос

250 ден 213 ден

Додади
Шеф бејгл + Coca Cola 0.33

Мајо намаз, шунка, милано салама, проволоне кашкавал, варено јајце, домат, рукола

280 ден 238 ден

Комбо ⭐

Додади
Smash Бејгл + Кану помфрит + Лименка

Baeggel бургер сос, ајсберг, домат, 120 гр smash јунешка плескавица, чедар / Кану помфрит 200 гр.

350 ден

Додади
Double Smash Бејгл + Кану помфрит + Лименка

Baeggel бургер сос, ајсберг, домат, 120 гр smash јунешка плескавица x 2, чедар x 2 / Кану помфрит 200 гр

430 ден

Додади
BBQ Бејгл + Кану помфрит + Лименка

Baeggel bbq сос, карамелизиран кромид, 180 гр јунешка плескавица, гауда, печурки / Кану помфрит 200 гр

370 ден

Додади
Philly Cheese Бејгл + Кану помфрит + Лименка

Гарлик-мајо намаз, карамелизиран кромид, рамстек, проволоне кашкавал / Кану помфрит 200 гр

450 ден

Додади
Фреш бејгл Бургер + Кану помфрит + Лименка

Бејгл бургер сос, 180гр. Јунешка плескавица, домат, ајсберг, кисели краставички, кромид / Кану помфрит 200 гр.

380 ден

Сендвичи 🥯

Додади
Авокадо бејгл

Крем сир, авокадо, домат, бејби салата

210 ден

Додади
Сланина & јајце бејгл

Сирење, крцкава сланина, јајце, сушен домат, бејби салата

200 ден

Додади
Италијански салами бејгл

Песто, проболоне кашкавал, мортадела, милано салама, пршута, намаз од маслинки

220 ден

Додади
Пршуто бејгл

Крем сирење, пршута, проволоне кашкавал, бејби салата

200 ден

Додади
Капрезе бејгл

Песто, моцарела, домат, бејби салата

200 ден

Додади
Лосос бејгл

Крем сир, димен лосос, авокадо, црвен кромид, кејпр, краставица, бејби салата

260 ден

Додади
Мистер Крок бејгл

Мајо намаз, фина шунка, проволоне кашкавал, авокадо намаз

190 ден

Додади
Шеф бејгл

Мајо намаз, шунка, милано салама, проволоне кашкавал, варено јајце, домат, рукола

240 ден

Додади
Тост бејгл

150 ден

Додади
Сланина и јајце бејгл 2

Крем сирење, свеж домат, крцкава сланина, јајце, бејби салата, мајо намаз

200 ден

Додади
Ајвар бејгл

Ајвар, јајце на око, бејби салата, крем сирење

180 ден

Додади
Песто место бејгл

Песто, проволоне кашкавал, мортадела, краставица, домат, крем сирење

200 ден

Додади
Сланина и јајце бејгл 3

Урнебес, кашкавал, крцкава сланина, јајце, кисели краставички

200 ден

Додади
Sunshine Бејгл

Пржено бејгл лепче + намаз, сирење, шунка

180 ден

Сендвичи 🥓🍔

Додади
Smash бејгл

Baeggel бургер сос, ајсберг, домат, 120 гр smash јунешка плескавица, чедар

250 ден

Додади
Double smash бејгл

Baeggel бургер сос, ајсберг, домат, 120 гр smash јунешка плескавица x 2, чедар x 2

320 ден

Додади
BBQ бејгл

Baeggel bbq сос, карамелизиран кромид, 180 гр јунешка плескавица, гауда, печурки

260 ден

МОМЕНТАЛНО НЕДОСТАПНО
Chicken бејгл

Бавно печен пилешки стек, мајонез, сенф, ајсберг, целер, магдонос

210 ден

Додади
Philly Cheese бејгл

Гарлик-мајо намаз, карамелизиран кромид, рамстек, проволоне кашкавал

350 ден

Додади
Фреш бејгл Бургер

Бејгл бургер сос, 180гр. Јунешка плескавица, домат, ајсберг, кисели краставички, кромид

250 ден

Омлети 🍳

Додади
Шунка & кашкавал

190 ден

Додади
Сланина & сирење

200 ден

Додади
Попај

Бeјби спанаќ, печурки, моцарела

210 ден

Додади
Повеќе видови сирење

190 ден

Додади
Традиционален

Колбас и овчо сирење

220 ден

Додади
Италијански

Пршута, печурки, сушен домат, моцарела, оригано

220 ден

Додади
Baeggel тавче

3 јајца на око, потпечено сирење, крцкава сланина, печурки, сушен домат

240 ден

Додади
Кајгана со сирење

170 ден

Додади
Медитерански

Сирење, сушен домат, млад кромид

190 ден

Додади
Рокет Омлет

Рукола, кашкавал, пршута

200 ден

Додади
Веге Омлет

Печурки, пиперка, авокадо

200 ден

Смути 🥤

Додади
Доручек смути

Банана, овесни снегулки, јагода, млеко, мед, ванила

170 ден

Додади
Зелено смути

Спанаќ, зелено јаболко, авокадо, лимон, чија семе, бадемово млеко

190 ден

Додади
Јагода кокос смути

Банана, јагода, кокос, грчки јогурт, млеко

180 ден

Додади
Чоколадно смути

Банана, урми, путер од кикирики, какао, ванила, чоколадно млеко

180 ден

Додади
Тренинг смути

Банана, индиски ореви, урми, путер од кикирики, овесни снегулки, протеин, млеко

220 ден

Бомбици 🧁

Додади
Baeggel бомбица

Кекс, орев, чоколадо, рум, путер / 1 парче

70 ден

Овошни салати 🍌🍉

МОМЕНТАЛНО НЕДОСТАПНО
Тропикана салата

Ананас, манго, банана, диња, зелено јаболко (350гр.)

250 ден

МОМЕНТАЛНО НЕДОСТАПНО
Рефреш салата

Киви, ананас, праска, цреша, диња (350гр.)

230 ден

МОМЕНТАЛНО НЕДОСТАПНО
Медитеран салата

Лубеница, цреша, слива, кајсија, праска (350гр.)

200 ден

Цедени сокови 🍊🍋

Додади
Цеден сок од портокал

150 ден

Додади
Цеден сок од лимон

150 ден

Додади
Цеден сок од цитрон

150 ден

Додади
Цеден сок - микс

Портокал, лимон и цитрон

150 ден

Додатоци 🍟🌶

Додади
Кану помфрит

250 гр.

120 ден

Додади
Јајце

20 ден

Додади
Халапењо

40 ден

Додади
Крцкава сланина

30 ден

Додади
Пршута

40 ден

Додади
Авокадо

50 ден

Додади
Авокадо намаз

40 ден

Додади
Додаток сос

30 ден

Додади
Додаток намаз

30 ден

Корпата е моментално празна
Вашата нарачка

0 артикли

Вкупно : 0

Во цената е вклучен ДДВ

На наплата 0